14 Mart 2011 Pazartesi

Pazar yazısı-Mart 9 , Mart 30-

Bu Pazar güneş ılık ılık yüzünü gösterdi sonunda. Herkes bi mutlu bi mutlu. Ne de olsa dallara bahar yürümeye başlıyor, kuru dallara can geliyor. Pencereden pırıl pırıl denizi izlerken aklıma rahmetli anneannemin söylediği bir söz geldi,"Mart'ın 9'u Mart'ın 30'u !". Yani Mart'ın 9'u da 30'u da soğuk olurmuş.Yani Mart'ın 30'unu görmeden bahara heveslenmemeliymiş. Eh Mart'ın 9'u hepimizce malum,karlar altında geçti, 30'unu merak ediyorum doğrusu!
Bir başka deyişde der ki-İzmirliler bilir bunu- "ben anlamam Nevroz,ille de Hıdırelloz" yani Mart-Nisan geçecek,Mayıs'a kadar sabret,bekle.
Siz dün bahar havasının tadını parklarda bahçelerde çıkardınız belki ama biz de evde oğlumla pek güzel bir gün geçirdik. Günler sonra güneşi görmek hepimize moral verdi. Kahvaltıdan sonra babamızı uğurladık,sonra dansettik,şarkı söyledik. Birlikte bol çukutalalı kek ve paskalya çöreği yaptık. Boyalarımızı karıştırdık, arabalarımızı yarıştırdık. Biraz temizlendik paklandık. Kurabiye yedik. Pazartesi sabahı okula gidiş için planlar yapıp heyecanlandık. Sonra biraz uyuduk. Babamızı sıcak çay ve taze çöreklerle karşıladık. Yanında da Bergama tulumu ve portakal reçeli.
Çok şükür ki sağlıklıydık,çok şükür ki aileydik ve birlikteydik.

The Beatles - Ob-la-di Ob-la-da

2 yorum:

colette dedi ki...

Her gününüz böyle mutlu geçsin,yuvanızın üstünden güneş hiç eksilmesin !

Neşeli Günler dedi ki...

güzel dileklerin hepimiz için olsun sevgili Colette :) blogunun yaşı da tekrar kutlu olsun :)
sevgiler
müjde