7 Temmuz 2011 Perşembe

Çok pardon, birkaç gün yokum da :)

Yarın sabah bir aksilik olmazsa ben sabah saatlerinde Çeşme'de annemin ve babamın dizlerinin dibinde olacağım da. Tabii benim dizlerimin başı kel mi,onların dibinde de benim boncuk olacak. Öyyleee mutlu, mesut,yavaş, stressiz, sıkıntısız günler geçireceğim inşallah. İlk üç günün programında , yarın Çiftlikköy pazarı -gitmediyseniz mutlaka gidin,mütevazı,kendi halinde,begonvilli sokaklardan yürüyerek gidilen bir pazardır-, Cumartesi Alaçatı pazarı,Pazar Çeşme pazarı ziyaretlerim olacak.
Aralarda kurabiye,börek,balık,muhabbet ve Can'ın tuvalet maceralarıyla süslenmiş deniz sefaları olacak.Akşam çiğdem de çitleriz belki.Hatice Teyze sabah bahçeden,domates,börülce,fasülye,bamya,süt,beyaz soğan getirir. Karşı komşumuz asmanın en taze yapraklarını sarma yapalım diye toplar,eğer olduysa kayısılarından mutlaka getirir.
Bir de bunlardan başka ve daha çok annemin neffis yemekleri,komşuların kış maceralarının özetleri,babaannemin (1oo+++ maşallah maşallah)hava da soğuk maşallah ,üşüdümleri,babamın şurdaki otları temizledimleri,kardeşimin akşam seni bilmem nereye götüreyim,filancanın canlı performansı varmışları,Can'ın itirazları,isyanları,bilmiş bilmiş konuşmaları ve buna tezat poposundan çıkanı yoksaymaya çalışma krizleri, benim de işte bu çemberde bi yerlerde herkesi dinleyip,kafa sallayıp,fotoğraf çekmelerim,telefonla sipariş teyitlerim belki biraz da demlenmemlerim olur.
Sonraaaa? Sonrası iyilik sağlık be blog. Hepi-topu 3-5 güncük.Kürkçü dükkanına dönmeyen tilki var mıdır hem ?

Tatil şarkısı için bi tık
.
.
.

2 yorum:

Deli Anne dedi ki...

böghü! iyi tatiller:)

Neşeli Günler dedi ki...

ahh kıyamam ben sanaa :( gel sende ;)