17 Ağustos 2011 Çarşamba

12

12 yıl önce bugün (17.08.1999) onbinlerce insan gömüldü toprağa ve suya.
O anı yaşayan-yaşamayan herkes yıllarca taşınacak bir acıyı omuzladık o gün. Bugün hala aynı dirilikteki acılarımızı gömememişken biz toprağa ve suya, bir de 12 evladın acısı geldi oturdu içimize.
" Kötüler kendilerine tahammül edildikçe daha çok azar." demiş Tolstoy.
1828-1910 yılları arasında yaşayan Lev Tolstoy, o yıllarda ne görüp de tarihe bu notu düşmüştü bilinmez ama bugünleri görseydi hangi kelimeleri seçerdi diye merak ediyor insan.


Marmara Depremi/Gölcük Depremi- 17 Ağustos 1999 03:02


Çukurca'da hain pusu: 12 şehit
Barış Manço-Günaydın Çocuklar


...
..
.

4 yorum:

Sedo kız dedi ki...

Yüzlerce insanı helak eden o zelzeleye Allah'tan denip dayanılıyor ama değil 12 tek bir evladın acısına dayanılmıyor,insandan diyeceğim ama bunlar insan değil ki ...
Neyin hakkını aramak bu böyle,bunca akan kanla haklı olunur mu ki.

içimizdeki karnaval dedi ki...

mekanalrı cennet olur inşallah..
Umarım inşaat sektörü gerekli dersi almıştır , bu depremin sonucunda...

Neşeli Günler dedi ki...

@ Sedo kız; bence de. biri doğal afet diyorsun,bir yerden sonra insan ne kadar yıkılsa da sineye çekiyor. ama terör öyle mi ya? Barış Manço'nun bir şarkısı vardı 'oyun ister bazen büyükler,tabancalar kılıçlar tüfekler ' derdi. Belki onu da bu posta eklemek gerek.Evlat acısını insanların herbir hücresine kazıyınca hak sağlanır mı ?

Neşeli Günler dedi ki...

@ içimizdeki karnaval ; amin ! ders aldık mutlaka ama yeterli mi bilmem. tutturulmuş yollar var,ve o yollardan giden mühendisler ve müteahhitler. fay hattını sakarya'dan çıkarın demiş bakanlar var geçmişimizde. birşeyler değişmiş olmalı.