20 Şubat 2012 Pazartesi

Telafi yazısı

Kar yağdı demiştim sonra buralarda görünmemiştim. Aslında kardan öncesinde de pek bi' tembeldim !
Ocak ayı içinde blgum ilk yaşını doldurdu. Bu vesileyle tanımış olduğum herkese teşekkürler. Hayatıma renk ve neşe kattınız. Çok sık yazamasam da beni izlediniz,yüreklendirdiniz. Lütfen devam ediniz :D

Can'ım oğlum 4. yaşını doldurdu. Aile efradıyla, her biri kendi içinde sürprizli olan kutlamalar yapıldıysa da hepsi de istisnasız bizimkinin tripleriyle son buldu. Doğumgününde bu kadar çok ağlayan,mızmızlanan başka çocuk vardır elbet ??? Değil mi?!


En afilli kutlama okulda yapılacağı için kedi seferberliğimi ilan ettim ve bu kez pastayı br cesaretle kendim yaptım. Sipariş aylar öncesinden olsa da 5678 kere fikir değiştirdi Can. Ama en sonunda karar verdi. SpongeBob ve PatrickStar pastası olsunmuş. Yaptım yapmasına ama,ona da birrr sürüü şey söyledi. Öyle mercan mı olurmuş, bunları akvaryumda mı yaşıyorlar sanıyormuşum da balıklar yapmışım, denizanasının püskülleri(!) ahtapot bacağı gibi kıvrık olmazmış.mış.mış.mış. Ben o pastayı yapayım derken karpal tünelim(bilekte sinir sıkışması) yeniden azmış,o önemli değil. Neyse ki arkadaşları pek bir ilgi gösterdi pastaya da bizimki de bu sayede ses etmedi fazla.

Okuldan eve döndüğümüzdeyse başka bir sürprizle karşılaştık. İnce zevkiyle ve maharetiyle tanıdığımız Sedo Kız bize el emeği hediyeler göndermiş. Tabii içinde ne olduğunu bilmeden ,pakete ilk atlayan Can oldu ve Kukumav Lord'a el koydu!Şimdi onun odasında boy gösteriyor Lord :) Bir umut alabileceğimi düşünüyordum ama artık öyle bir ihtimal kalmadığına eminim. Kaşla göz arasında alıp saklamak için odasına girdiğimde, nasıl oluyorsa oyunu bırakıp "anneeeee ! çabuk bırak yerine!ben senin eşyalarını izinsiz alıyor muyumm hımmm?! "diye zeytinyağ olup üste çıkıveriyor.
Kendi yerinde fotoğraflamaya fırsat bile olmadı güzel hediyelerimizi. Ama sorun bir neden olmadı? Çünkü 3 yılın sonunda, karşıdan izlediğim ama asla içinde kendimi düşünmediğim bir sektörde eşimin ısrarıyla ,ona yardımcı olmak için yeniden iş hayatına döndüm. Biraz sersem-sepelek bir haldeyim ama geçiyor,alışıyorum. Şimdilik en büyük sıkıntım, 3 yıl kendimi izole ettiğim sabah trafiğine dönmek. Bakalım önümüzdeki günler neler getirecek. Onun dışında kurabiyelere elim izin verdiği sürece devam. Daha önce yaptıklarımın neredeyse aynıları olduğundan fotoğrafları yok.
Tabii hep iyi şeyler olmuyor maalesef ama Gamze Akbaş için elimden sadece dua etmek ve etrafıma duyurmak geliyor. Kan bankasının yoğunluk sebebiyle alımı durduğunu duydum ama doğruluğunu bilmiyorum. Eğer öyleyse, milletçe bir şeyi abartmış olmamızdan ilk kez bu kadar mutlu olduğumu söylemeden geçemeyeceğim. İyiler ve iyilikler Gamze ve onun gibi şifa bekleyen,ana-baba,çocuk,genç,yaşlı herkesle olsun. Şifa bulacağına inanıyorum !!! Okan Bayülgen'e de Gamze'yi duyduğu ve duyurduğu için anne olarak teşekkür ediyorum.

İşte böyle bizden. Bir de güzel sesli güzel kadın Whitney Houston'a erken veda etmeseydik,onu daha çok dinleyebilseydik,değil mi?

R.I.P

6 yorum:

Sevdiye dedi ki...

Ben de nerelerde bu Müjde, sesi soluğu çıkmıyor diyordum, meğersem iş kadını olmuş bizim kiiii :D
Tebrik ederim, başarılar dilerim, Can oğlanı tekrar kutlarım :)
Bari bardak altlıklarını kullanabildin mi :))
Gamze anne olayında yakalanan hassasiyet umarım aynen devam eder, o kadar bilgisiz ve bilinçsizizki bu konuda, hepimizin gözünü açtığı için Gamze aslında bir kahraman ve dualarımız onlarla.
Whitney :(((

Neşeli Günler dedi ki...

sormaa bi iş kadını oldum ki yani o biçim :)) bardak altlıklarını kullandım ama kıyamadım. bakalım başka bişeyler düşünüyorum ;) Sevdiye,Allah aşkına biz hangi konuda bilinçliyiz ki ! Gamze'ye kadar kimbilir kimler bu yüzden yitip gitti. Gamze bizim yüzümüzü güldürecek inşallah. asıl kahraman o!

Regina dedi ki...

Happy Birthday to him!!!!

Neşeli Günler dedi ki...

thank you dear Regina. he is 4 years old. time goes by :(

Yemek Atlasi dedi ki...

Müjde'cim, yavruşunun yeni yaşı kutlu ve mutlu olsun! Nice nice mutlu ve saglıklı yeni yaşlar dilerim. Can'ı güzel yanaklarından öperim!

Neşeli Günler dedi ki...

çok teşekkürler Gökçe'cim. inşallah ben de senin kuzunu kutlayacağım öümüzdeki yıl ;)