30 Nisan 2012 Pazartesi

Tozunu alalım buraların

Merhaba... gelemedim,yazamadım ama ara ara da olsa okumaya çalıştım sizi. Neredeyse 1 ay olmuş ! o bir ayda da neler olmuş...
Bahar tastamam geldi yerleşti...Başımızla bir. Kokusuna mest olduğum mor salkımlar açtı. Enginarı da baklayı da yedim şifa niyetine. Sırada bezelye var. Çiçek festivalleri başladı,tohum takas şenlikleri de,Ot festivali'inin 3.sünü yaptık bu yıl Alaçatı'da. Sonra o güzel kadın gitti... gitti ve oldu çiçek....hamdolsun...


Hayat aktı tabii. Gidenler,kalanlar,hastalar,hastalıklar derken çok şükür herşey şimdilik yolunda.
23 Nisan'da çocuklarla çocuklar gibi şendik biz de. Nicelerini artan coşku ve farkındalığımızla kutlamayı diliyorum. Çocuk istismarının son bulduğu bir Dünya bırakalım çocuklara,başka da birşey olmasa olur.
CanCan yine dilli düdük maşallah. Baharla birlikte coştu o da. Koltuk tepesinden,kapı kolundan topluyoruz kendisini. Bir de iştahı açıldı ki akıllara zarar ! Kallavi bir akşam yemeğinin üstüne tost isteyebiliyor mesela. Üstelik yiyip bitiriyor da. Yine böyle biriştah patlaması anında krep istedi. Ama ben pancake yaptım :) Tarifini Deli Anne Mümine'den daha önce alıp denediğim keklerin ikincisini yaptım böylece. Artanlarla da ertesi sabah kendime kahvaltı hazırladım,eh bu sayede bana da biraz fotoğraf çekme fırsatı doğdu tabii.


 Lezzetli bir kahvaltı alternatifi olarak deneyin derim ;) Benden bu kadar. İnşallah en geç Hıdırellez'e kadar bir post daha girebilirim.
Hepinize sevgiler...

4 Nisan 2012 Çarşamba

Nisan/April

Bu çocuk büyüdükçe daha da komik oldu... İşte inciler;

* n'aber bebek ! niye şaşırdın anne,senin gibi kızlara bebek de denir!

*günüm çok hızlı geçti,tıpkı şimşek mayfiyinn gibi hızlı! şimşek makfiyinni tanırsın sen de,gerçekten çok hızlıdır!

*semPoni orkestrası çok güzel bişeymiş anne. yalnız yöneticisi komik biri,yani hareketleri komikti. ama çişi de gelmiş olabilir !

*gutmornink anne ! ay afedersin mam dicektim. bugün yalan dünya günü mü yoksa okulda kitap günü mü sevvgılıımm!

* saçların böyle kıvırcık olunca hoşuma gidiyor gerçekten. hem biliyomusun diğer hanımlar(!?) gibi olmuşsun böyle,mesela annanem mesela büyük babaanem.onlar  hanım ama sen bebeksin !

* anne banyodan sonra saçımı çılgın bi şekilde kuruturmusun. mmmm Ali kaptandaki Mete gibi havalı olsunlar mesela.

Yaaaa... bahar da geldi. bir de laYleler var tabii ;)